Obec VACOV - Výlet do Rakouska.

Znak - Obec Vacov
Cesta: Titulní stránka > Základní škola
VACOV a okolí

Nepřehlédněte

Poslední hlášení obecního rozhlasu 

 

Pozvánky na kulturní akce v obci.

*** 

Od 1.1.2020 je  poplatek za psa 100 Kč - změna vyhlášky o místních poplatcích.

*** 

 

 Povinná publicita projektu

"Oprava místní komunikace v obci Vacov"  - 1, 2

 "Venkovní učebna ZŠ Vacov".   - 1

 

Informační leták BEZPEČNOSTNÍ DESATERO.  

 

 Studie na revitalizaci centra Vacova - II. etapa:

  • STA, projektový ateliér v.o.s. Strakonice

Schválený Program obnovy venkova

***

 Obec Vacov nabízí k prodeji pozemky pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Pod Dubem.


Podatelna dotazů

Rozšíření stránek 2008

Spolufinancováno z prostředků Jihočeského kraje v rámci AP PRK 2008.
Krajský úřad Jihočeského kraje

Výlet do Rakouska.

    Stejně jako v  předchozích letech uspořádala ZŠ ve Vacově i letos pro svoje žáky výlet do  Rakouska. Tentokrát byl cílem Großglockner a Národní park Vysoké Taury. 
 

Vyjeli jsme časně ráno a naše cesta vedla přes Passau, Burghausen, Lofer, Saalfelden, Zell am See a Bruck an der Glocknerstraße k mýtnici horské silnice do Ferleitenu. Projížděli jsme vysokohorskou silnicí Großglockner Hochalpenstraße, která měří 48 km. Má velký počet serpentin a prochází krásnou horskou krajinou, jíž dominuje masiv nejvyšší rakouské hory Großglockner ( 3 798 m ).  S  rostoucí nadmořskou výškou  se na příkrých svazích  mění vegetace, viidíme horský smrkový les, zakrslé smrky i modříny. Ve výšce 1 392 m kvetou upolíny, petrklíče i sasanky, v 1 620 m jsou  na stromech bohaté lišejníky, které svědčí o čistotě ovzduší. Sněhu a mlhy  stále přibývá.


V 2 300 m se nachází muzeum Alpine Naturschau, kde obdivujeme zvláštní rostliny a zvířata, pro něž jsou tyto vysoké hory domovem. I přes drsné životní podmínky zde žijí  desítky živočichů a roste tu množství rostlin. Na jednom z obrazových materiálů o zdejších motýlech s překvapením čteme, že autorem fotografií je pan Ladislav Havel, ČSR.
     V nadmořské výšce 2428 m jsme si prohlédli památník věnovaný stavitelům silnice. Mlha a nepříznivé počasí nám bohužel zabránily ve vyhlídce na okolní krajinu i v dalším stoupání vzhůru.


Dalším cílem našeho výletu byl Sigmund - Thun - Klamm, soutěska v kaprunském údolí. Absolvovali jsme krásnou procházku v soutěsce, kudy si kdysi dávno razila voda cestu z ledovce. Divoká voda se dere vymletým terénem a kousek nad tím stojíme na dřevěné lávce a díváme se dolů. Voda bouří, točí se, ukazuje svoji sílu a vzbuzuje respekt. Procházka končí u umělého jezera Klamm - See. 
     Navštívili jsme též lázeňské horské středisko Zell am See a muzeum vodních elektráren, kde jsme viděli originály vodních turbín.
     Poslední zastávka před zpáteční  cestou domů byla v Pinzgauské mlékárně. Ochutnali jsme zde některé z jejich sýrů. Chutnaly skvěle, a tak není divu, že mnozí výletníci si domů jako suvenýr přivezli  sýry ze zdejší mlékárny.
      I když jsme se domů vraceli unaveni a mlha a zatažená obloha nám nedovolily vidět na výletě 
 všechno, co jsme naplánovali, byli jsme plni dojmů. A těšíme se na další výlet.
                                                                              

Mgr. Věra Štěpánková

 

Poslední aktualizace dokumentu: 24.06.2010